J

ako pierwsi na rynku polskim oferujemy programowe wyłączanie filtra cząstek stałych. Dzięki możliwości elektronicznego wyłączenia (przeprogramowanie komputera samochodowego) filtra cząstek stałych możliwe jest także fizyczne jego usunięcie i zastąpienie wyciszoną atrapą. Nasza firma usuwa elektronicznie oraz fizycznie filtry cząstek stałych w większości samochodów, w tym również w samochodach z najnowszymi sterownikami BOSCH EDC17 oraz sterownikami DELPHI, DENSO i MAGNETI MARELLI.

Usuwanie filtra cząstek stałych przebiega w kilku etapach. W zależności od modelu samochodu i typu sterownika może się on nieznacznie różnić.
 

Znajdź swoje auto: KATALOG AUT Z FILTREM CZĄSTEK STAŁYCH

 

Proces usuwania filtra DPF lub FAP

  1. Wykonujemy diagnozę mającą na celu potwierdzić konieczność usunięcia filtra cząstek stałych.
  2. Obudowa filtra wraz z filtrem jest wyjmowana z samochodu i przenoszona na oddzielne stanowisko.
  3. Po otwarciu obudowy (w niewidocznym dla oczu miejscu) wkład filtra zostaje z niej usunięty a pusta przestrzeń po nim jest odpowiednio wyciszana. Katalizator pozostaje na miejscu tak samo jak przewody i czujniki.
  4. Miejsce otwarcia obudowy jest estetycznie zaspawane, spawy dodatkowo są szlifowane a cała obudowa lakierowana.
  5. W międzyczasie korekcie ulega oprogramowanie sterownika samochodowego. W zależności od typu komputera wykonujemy tą czynność za pośrednictwem złącza OBD II lub bezpośrednio na sterowniku.
  6. Po zakończeniu montażu i uruchomieniu silnika wykonujemy ponownie diagnozę celem sprawdzenia czy samochód zachowuje się prawidłowo i nie posiada innych ukrytych usterek.
  7. Ostatnim etapem jest pomiar zadymienia spalin. Dzięki temu właściciel auta wie, że jego samochód spełnia europejskie normy. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce POMIAR ZADYMIENIA SPALIN.
  8. Możliwe jest także po wykonaniu usługi sprawdzenie parametrów pracy silnika takich jak moc i moment obrotowy na naszej hamowni podwoziowej.

 
Na wykonaną usługę udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.
 
 

Atrapa filtra DPF / FAP

Tak wygląda prawidłowo wykonana w naszej firmie atrapa filtra cząstek stałych. Wszelkie ślady ingerencji są niewidoczne. Dla komfortu podróżujących katalizatora nie usuwamy i dodatkowo atrapa jest także odpowiednio wyciszona. Dzięki tak wykonanej usłudze nie widać żadnych śladów modyfikacji w aucie, wszystko wygląda jak seria i nie ma żadnych problemów przy jakiejkolwiek kontroli.
 
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafimy prawidłowo usunąć filtr cząstek stałych w prawie każdym aucie. Jeśli cokolwiek budzi Państwa wątpliwości bądź nie są Państwo pewni, czy w danym aucie jest możliwość usunięcia DPF lub FAP, prosimy o kontakt – odpowiemy na każde pytanie.

fap_atrapa_03