P

osiadamy dwie niezależne hamownie podwoziowe dostępne dla naszych Klientów w siedzibie firmy. Główną hamownią jest hamownia obciążeniową 4×4 firmy Dyno Project model DP4L. Na tej hamowni możliwe jest wykonywanie pomiarów mocy i momentu obrotowego, z jednoczesnym odczytem AFR-u oraz ciśnienia doładowania. Strojenie elektroniki silników nawet 990 KM+ oraz 1000 Nm+ nie stanowi żadnego problemu. Hamownia wyposażona jest także w pas synchronizujący rolki, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie pomiarów samochodów z napędem na jedną oś z zaawansowaną kontrolą trakcji, która uniemożliwia pomiar, gdy wszystkie koła nie są w ruchu. Nad prawidłowym chłodzeniem silnika podczas wykonywania pomiarów czuwają dwa bardzo wydajne nawiewy zewnętrzne.

Druga mniejsza hamownia jest hamownią inercyjną firmy przeznaczoną do samochodów przednionapędowych wyposażonych w silniki z mniejszą mocą. Obydwie umożliwiają wykonywanie pomiarów w autach zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.

 

Cennik pomiarów na hamowni

  • auto przednionapędowe: 150zł
  • auto tylnonapędowe: 200zł
  • auto z napędem 4×4: 250zł
  • użycie sondy szerokopasmowej AFR: dopłata +50zł

 

Godziny otwarcia hamowni

  • Poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:30
  • Sobota: tylko po wcześniejszym umówieniu wizyty

 

Pomiary mocy na hamowni Warszawa

Nasza hamownia silnikowa służy nam przede wszystkim podczas instalacji modyfikacji typu eco-tuning, a także wykonywania kompleksowej diagnostyki samochodowej. Pojazdy, w których instalujemy chiptuning najpierw są badane na hamowni silnikowej, która umożliwia nam sprawdzenie:

  • aktualnego momentu obrotowego silnika,
  • prędkości obrotowej silnika,
  • zużycia paliwa.

Następnie instalujemy modyfikację, po zainstalowaniu której ten sam pojazd po jest ponownie badany na hamowni silnikowej. Porównując pomiary mocy na hamowni przed i po zainstalowaniu chipa możemy ocenić rzeczywistą poprawę osiągów pojazdu.

Z usług naszej hamowni silnikowej mogą również skorzystać klienci niezainteresowani modyfikacją mocy silnika. Pomiary mocy na hamowni możemy wykonać na potrzeby kierowców zainteresowanych zakupem danego pojazdu oraz osób, które chcą sprawdzić, czy jednostka napędowa w ich samochodzie funkcjonuje tak, jak powinna. Pomiary na hamowni pozwalają bowiem wykryć ewentualne nieprawidłowości w pracy silnika, zasadniczo ułatwiając diagnostykę i przyspieszając usunięcie usterki.

Klientów z terenu miasta Warszawa oraz okolicznych miejscowości zainteresowanych możliwością wykonania pomiarów na profesjonalnej hamowni silnikowej zapraszamy do naszego warsztatu.

pomiary mocy na hamowni

hamownia silnikowa