Filtr DPF w DPF Opel Insignia potrafi sprawić wiele problemów. Niestety, nawet przy małych przebiegach (szczególnie w autach używanych głównie do jazdy w mieście) filtr cząstek stałych w DPF Opel Insignia potrafi się zapchać i procedura wypalania nie daje żadnego efektu. Jedyną w pełni skuteczną metodą na pozbycie się problemu jest całkowite usunięcie filtra DPF w DPF Opel Insignia.

Usuwanie filtra DPF w DPF Opel Insignia to proces składający się z trzech etapów:


 • Mechaniczne usunięcie zapchanego filtra DPF lub FAP w Kreator Mocy Warszawa 1. MECHANICZNE USUNIĘCIE FILTRA CZĄSTEK STAŁYCH - polega na wymontowaniu puszki filtra z auta, otworzeniu jej i wyciągnięciu wkładu filtra. Następnie wykonana zostaje atrapa i wszystko montowane jest ponownie w aucie. Dzięki temu nie ma żadnych śladów modyfikacji w samochodzie, wszystko wygląda tak jak przed usunięciem DPF w DPF Opel Insignia i nie ma problemów podczas jakiejkolwiek kontroli.
  Uwaga: w naszej firmie usuwamy tylko uszkodzony filtr. Katalizator oraz wszystkie czujniki pozostają na swoim miejscu.


 • Elektroniczne wyłączenie procedury wypalania filtra DPF lub FAP w Kreator Mocy Warszawa 2. ELEKTRONICZNE USUNIĘCIE FILTRA CZĄSTEK STAŁYCH - polega na przeprogramowaniu sterownika silnika. Jest to najlepsza i w pełni skuteczna metoda. Dzięki temu nie włącza się procedura wypalania filtra DPF w DPF Opel Insignia. Auto zachowuje się tak, jakby fabrycznie nie było wyposażone w filtr cząstek stałych.
  Uwaga: program w sterowniku jednostki napędowej jest zapisem cyfrowym, nie ma możliwości żeby samoistnie się zmienił. Dzięki temu po tak wykonanej usłudze usunięcia filtra cząstek stałych w DPF Opel Insignia problem z filtrem DPF nigdy więcej nie powróci.


 • NOWOŚĆ: jako jedyni na polskim rynku badamy stopień zadymienia spalin
 • Pomiar zadymienia urządzeniem DS2PC po usunięciu zapchanego filtra DPF lub FAP w Kreator Mocy Warszawa 3. POMIAR ZADYMIENIA / EMISJI - posiadamy urządzenie DS2 PC, w które wyposażona jest polska policja i służby. Dzięki temu wiemy, że DPF Opel Insignia bez filtra cząstek stałych spełnia europejskie normy zadymienia. W momencie odbioru pojazdu z naszego serwisu właściciel auta otrzymuje wydrukowany raport z wykonanego pomiaru.
  Uwaga: Szczegóły oraz opis procesu pomiaru zadymienia opisujemy w zakładce POMIAR ZADYMIENIA SPALIN.


 

DPF w samochodach Opel Insignia

W dzisiejszych czasach, kiedy ekologia i świadomość ekologiczna są na pierwszym planie, tematy związane z ochroną środowiska stają się coraz ważniejsze. Jednym z takich tematów jest DPF (Diesel Particulate Filter), a my skupimy się na jego zastosowaniu w samochodach Opel Insignia. Opel Insignia, popularny model niemieckiego producenta samochodów, również wykorzystuje technologię DPF w swoich silnikach Diesla. To rozwiązanie ma kluczowe znaczenie dla spełnienia norm emisji spalin oraz dbałości o środowisko naturalne. DPF w Oplu Insignii jest zoptymalizowany pod kątem wydajności, co oznacza, że utrzymanie go w dobrym stanie jest kluczowe dla utrzymania optymalnej wydajności silnika i redukcji emisji.

Zalety DPF w Opel Insignii 2.0 cdti

 • Redukcja emisji szkodliwych substancji.
 • Zgodność z najnowszymi normami emisji spalin.
 • Poprawa wydajności silnika.
 • Troska o środowisko naturalne.